Stránka je momentálne pod údržbou!
Prosím, skúste to znova neskôr.
 
Blog

Protišmyková preglejka

10.10.2019 23:23

V dnešnom príspevku budeme hovoriť o protišmykovej preglejke. Preskúmame vlastnosti, rôzne druhy dreva, ktoré je možné vyrobiť, potom prediskutujeme vlastnosti brezy a poskytneme niekoľko nápadov na použitie.

Protišmyková preglejka je univerzálnym základným materiálom, pretože preglejka vyrobená z rôznych druhov dreva má rôzne vlastnosti, a preto má rôzne uplatnenie. Preglejka môže byť vyrobená z brezy, z topoľa, z buku, z borovice, ale breza, okumé a meranti sú tiež obľúbenými materiálmi. Tieto rôzne preglejky (v závislosti od ich vodotesnosti lepidla) môžu byť použité vonku alebo vo vnútri, s protišmykovým alebo filmom potiahnutým povrchom.

Protišmyková preglejka z brezového dreva je obzvlášť populárna, pretože jej lepidlo je plno vodotesné a je vhodné na použitie v interiéri aj exteriéri. Má mnoho výhod, vrátane skutočnosti, že je ľahko obrobiteľná. Fólie majú na jednej strane nekĺzavý (zdrsnený) vzhľad, a na druhej strane hladký, tmavohnedý, vysoko opotrebiteľný fenolový film. Toto párovanie je zvlášť výhodné, pretože zatiaľ čo povlak z fenolového filmu poskytuje vysokú trvanlivosť, preglejka z brezy poskytuje vysoké hodnoty pevnosti. Táto vysoká pevnosť (ohybová pevnosť, modul pružnosti) určuje predovšetkým oblasti použitia. Prednostne sa používajú na miestach, kde je potrebná vysoká nosnosť - dosky môžu tiež niesť hmotnosť vysokozdvižného vozíka alebo iného zariadenia na manipuláciu s materiálom. Na druhej strane, kedže lepenie brezovej protišmykovej preglejky je úplne vodotesné, tento typ je vhodný na použitie na miestach, kde je materiál vystavený poveternostným podmienkam. Dosky sa nepoškodia za mokra ani pri vystavení dažďu.

Inak sú možnosti aplikácie veľmi rozmanité. Používa sa napríklad v automobilovom priemysle na podlahu vozidiel. Ochrana karosérie nákladných vozidiel a úžitkových vozidiel je dôležitá nielen zvonku, ale aj zvnútra. Ak nie je ťažké bremeno správne zaistené, v prípade nárazu / brzdenia, môže spôsobiť poškodenie vnútornej časti karosérie. Preto je mimoriadne dôležité venovať pozornosť odbornému obloženiu nákladného priestoru. Robustná a protišmyková preglejka z brezy je vynikajúcim a často používaným materiálom na obloženie nákladných priestorov.

S ohľadom na tieto aspekty je ideálna pre podlahy a obklady skladov. Môže sa používať na výstavbu javísk, pódií a schodísk, galérie a pre nábytkársky - stolársky priemysel, ako sú čalúnené nábytkové rámy, falošné stropy, police a zásuvky, ale môže sa použiť aj v mnohých iných oblastiach.

 

Existuje tiež druh preglejky z brezy, ktorá je na jednej strane potiahnutá extra hrubou protišmykovou vrstvou HEXA a na druhej strane vrstvou tmavohnedej fenolovej fólie. Tento typ je mimoriadne odolný voči vode a vareniu. Kým obyčajná protišmyková preglejka obsahuje 120 g / m2 fenolového filmu, dovtedy je na tejto hexa šesťhranný fenolový film s hmotnosťou 220 g / m2.

 

Protišmyková preglejka je na našich stránkach k dispozícii v rôznych veľkostiach a hrúbkach.

DORUČENIE:
Pri objednávke nad 1000 EUR dopravaZDARMA!
Pod, 30 EUR!
(Po celom Slovensku)!
DORUČENIE:
Pri objednávke nad 1000 EUR dopravaZDARMA!
Pod, 30 EUR!
(Po celom Slovensku)!