Stránka je momentálne pod údržbou!
Prosím, skúste to znova neskôr.
 
Blog

Cementotriesková doska

10.10.2019 23:19

Cementotriesková doska je skutočne odolným materiálom. Ak potrebujete základný materiál, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom, má vysokú povrchovú tvrdosť, ale zároveň sa s ňou ľahko pracuje, môže byť perfektnou voľbou. Tu je niekoľko zaujímavých faktov o fyzikálnych vlastnostiach a oblastiach použitia.

Spoločnosť FALCO začala vyrábať cementotrieskové dosky v Maďarsku pred 30 rokmi ako druhá výrobná linka v Európe po Švajčiarsku. Spoločnosť je známa ako dodávateľ prvotriednych, cenovo dostupných panelových výrobkov na báze dreva. Na výrobu cementotrieskových dosiek používa iba zdravý základný materiál z olúpanej borovice, cementové a hydratačné prísady. Ich produkt sa stal známym ako BETONYP® a je jedným z najpopulárnejších základných materiálov pre ľahkú stavebnú architektúru. Výrobok musí spĺňať prísne požiadavky, prvotriedne výrobky musia byť bez chýb, výrobky druhej triedy môžu mať tiež minimálne nedostatky, ako sú odtlačky, výčnelky, nečistoty alebo bočné chyby. Dosky však nemôžu vôbec obsahovať cudzí materiál.

BETONYP® má veľa výhod. Jeho dlhá životnosť je zaručená tým, že odolá takmer všetkým vonkajším vplyvom, či už ide o extrémne teploty, mráz alebo oheň. Neobsahujú azbest a sú odolné voči drevokazným hubám hmyzu a plesniam. Vďaka týmto priaznivým vlastnostiam je vhodný na vonkajšie použitie, či už ako garáž alebo prístavba. Cementotriesková doska sa ľahko spracováva, ľahko maľuje, vŕta a rezá, takže sa často používa v interiéri, napríklad ako falošný strop, ako vnútorná deliaca doska alebo ako stenová a podlahová krytina, pretože má nárazové a zvukovo izolačné vlastnosti. Je vhodný aj v prostredí, kde je potrebné venovať osobitnú pozornosť protipožiarnej ochrane, pretože materiál má vysokú odolnosť proti ohňu a je ťažko horľavý. Môžeme tiež myslieť na špeciálne aplikácie ako je napríklad vybudovanie protipožiarnych dverí a sauny, alebo vytvorenie billboardov. Cementotrieskové dosky je možné zaistiť rôznymi spôsobmi: pneumatickým a manuálnym nitovaním, skrutkovacím klincom, skrutkou alebo pneumatickou spojkou.

Vďaka našim kvalitatívnym vlastnostiam medzi naše výrobky patrí cementotriesková doska, dostupná v rôznych veľkostiach na stránke OSB kuriér.sk. V ponuke s lešteným aj nelešteným povrchom. Pokiaľ ide o zatriedenie stavebného materiálu do triedy protipožiarnej ochrany, leštené môžu mať označenie A2-S1, D0 a neleštené B-s1, d0.

 

Pri skladovaní a preprave tohto produktu je vhodné zabezpečiť, aby bol materiál chránený pred kontamináciou a poškodením, zabezpečiť chránené a suché skladovacie podmienky a chrániť vrchné dosky pred teplom.

BETONYP® je tiež dobrou voľbou pre tých, ktorí sú ohľaduplní k životnému prostrediu, pretože Cementotrieskové dosky sú ekologickým a recyklovateľným materiálom, ktorý neobsahuje formaldehyd.

DORUČENIE:
Pri objednávke nad 1000 EUR dopravaZDARMA!
Pod, 30 EUR!
(Po celom Slovensku)!
DORUČENIE:
Pri objednávke nad 1000 EUR dopravaZDARMA!
Pod, 30 EUR!
(Po celom Slovensku)!